piątek, 4 listopada 2011

czy to już?

Kubuś "ząbkuje" od czterech miesięcy. Oczywiście nie stale, ale za każdym razem, gdy pojawia się stan podgorączkowy, budzi się w nocy, ślini i wkłada wszystko do buzi, każdy z mądrością oznajmia: ząbkuje. Tak ząbkuje, że żadnego efektu w postaci białych kresek nie widać. Natomiast od dwóch dni przeżywamy w domu kataklizm. JJ budzi się w nocy po kilka razy z płaczem, od piersi odkręca głowę, tak jakby nie wiedział do czego w ogóle służy (tu się pojawia drobny problem, gdyż dla braku piersi alternatywy nie ma - w ocenie Kubusia butelka służy do odmierzania wody na kaszkę), gorączkuje, teraz dopiero się ślini i dosłownie wszystko wkłada do buzi, nawet ogon Carlosa byłby świetnym gryzakiem, gdyby tylko dał się uchwycić. I zadaję sobie pytanie: czy to już ząbkowanie?

Kiepska kondycja i zbolałe dziąsła nie są przeszkodą w aktywnym życiu towarzyskim.
5 komentarzy:

 1. zanim zobaczysz te kreski to podczas karmienia jak zaciśnie buzię na lyzeczce to poczujesz i usłyszysz że się przebił I jest na linii dziasła.
  z tymi objawami to jest tak że to może być to albo nie być to, a zęby np u nas były już w dziasłach od 4-5 mies a wyszły w 8ym. lobuzy wolno rosną i pewno tamte symptomy u was oznaczały że przechodzą przez dziasła a teraz już się wyzynają. szybkiego wyjścia życzymy
  ps. wcale się Nie bój o cycusia, mój ma już na zewnątrz i tylko jak przysnie to potrafi dziabnać ;) i wcale nie mocno

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważne że w towarzystwie humorek dopisuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. jak pięknie się bawią, u nas tez nie pamięta do czego jest butelka i niech zębole szybciutko wychodzą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. u nas siódmy i pewnie osmy ząbal wychodzi już od miesiąca i wyjść nie może, gryzienie sutków to teraz "małe piwo", gorsze jest gryzienie mojej 6-Ząbalnicy po rękach, palcach, szyi, gdzie popadnie, nawet w nogę :)))) ale fajnie wyglądają tak dwa bąble :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W imieniu Mikołaja stwierdzam ze chłopaki wyglądają bosko ;) Po prostu

  OdpowiedzUsuń